• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto jeździć do Egiptu?

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, chociażby dlatego, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet twierdzi, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne zabytki bądź plaże, lecz również dały nam artystów, smakowite potrawy czy luksusowe auta. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku odwiedzić.
Choć akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są również miasta zlokalizowane w Toskanii. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą czeka na ten cudowny czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach wytężonej pracy nareszcie przychodzi ten moment gdy możemy wspólnie z rodziną udać się na wspólny odpoczynek. Dzisiaj opcji w tym zakresie mamy tak dużo, iż ciężko jest wybrać. Warto zaznajomić się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają często do zaoferowanie wiele fantastycznych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, że ceny wówczas bywają znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także żeby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą pogodę i interesujące zabytki do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wyjazd do Grecji można mieć pewność, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi zabytkami oraz legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. Przecież to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, iż Australia jest miejscem, do którego chce pojechać wielu ludzi. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wycieczka do Australii to duży wydatek. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba otwarcie przyznać, iż Australia może zaoferować dla gości dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, np. słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska to aktualnie siedlisko potężnej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Staremu Kontynentowi, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, że z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej atutów, niż minusów. W końcu jeśli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy o wiele biedniejszym krajem, które na dodatek byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choć trochę orientuje się na tematach związanych z geopolityką, świetnie wie, że wybór Polaków był bardzo prosty – Unia Europejska, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem trudno dyskutować z nimi.
Wielkim plusem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla nas europejskich granic. Naturalnie na przykład mieszkańcy Szwajcarii również nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie możemy także zapominać o miliardach euro z unijnych funduszy. Chociażby autostrady są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś atutem Unii Europejskiej jest również to, że możemy inwestować pieniądze w np. Niemczech czy Włoszech. Wydaje się zatem, iż to bardzo dobrze, że w roku 2003 nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Sprawdź stronę

2. Znajdź więcej

3. Kliknij i zobacz

4. Znajdź więcej

5. Zobacz stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.